or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Klein® 32400 Replacement Bit, For Use With Fits Klein Extended-Reach (32559) Multi-Bit Screwdriver/Nut Driver
Custom_Product_Images_Illustration
Klein® 32400 Replacement Bit, For Use With Fits Klein Extended-Reach (32559) Multi-Bit Screwdriver/Nut Driver
SKU746593
MFGR #32400
Your Cost: $5.14/ea
List: Fits Klein extended-reach (32559) multi-bit screwdriver/nut Driver. contains 2 bits. precision-machined tips for exact fit into fastener.
Fits Klein extended-reach (32559) multi-bit screwdriver/nut Driver. contains 2 bits. precision-machined tips for exact fit into fastener.
Catalog Number 32400 Country of Origin TWN Gross Weight Per Pack 0.1500 lb UNSPSC 27112814 UPC 11 09264432400 UPC 12 092644324000 Stock Status NONSTOCK Brand Klein Tools® Manufacturer Klein Tools, Inc Material Steel Measurement System Imperial Point Size #1, #2 Point Type Phillips® ARRA Compliant U Buy American Compliant U Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight per Pack Metric 0.05 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207906000 Height 0.45 in Length 6.90 in Length [Metric] 17.5260 cm Standards PROP65: Cancer and reproductive harm–See www.P65Warnings.ca.gov for more information Tip Type #1, #2 Phillips Width 1.90 in Width [Metric] 4.8260 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 32400 |
| Country of Origin | TWN |
| Gross Weight Per Pack | 0.1500 lb |
| UNSPSC | 27112814 |
| UPC 11 | 09264432400 |
| UPC 12 | 092644324000 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Klein Tools® |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc |
| Material | Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | #1, #2 |
| Point Type | Phillips® |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | U |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.05 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207906000 |
| Height | 0.45 in |
| Length | 6.90 in |
| Length [Metric] | 17.5260 cm |
| Standards | PROP65: Cancer and reproductive harm–See www.P65Warnings.ca.gov for more information |
| Tip Type | #1, #2 Phillips |
| Width | 1.90 in |
| Width [Metric] | 4.8260 cm |