or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Klein® 32397 Double End Reversible Screwdriver Bit, Imperial, #2, #1 Phillips®/Square Recess Point
Custom_Product_Images_Illustration
Klein® 32397 Double End Reversible Screwdriver Bit, Imperial, #2, #1 Phillips®/Square Recess Point
SKU746592
MFGR #32397
Your Cost: $4.11/ea
List: Klein® Reversible Screwdriver Bit, Double End, Measurement System: Imperial, #2, #1 Point, Phillips®/Square Recess Point
Klein® Reversible Screwdriver Bit, Double End, Measurement System: Imperial, #2, #1 Point, Phillips®/Square Recess Point
ARRA Compliant U Buy American Compliant U Catalog Number 32397 Country of Origin TWN Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.1000 lb Length 6.90 in Type Double End UNSPSC 27112814 UPC 11 09264432397 UPC 12 092644323973 Stock Status NONSTOCK Brand Klein Tools® Manufacturer Klein Tools, Inc Measurement System Imperial Point Type Phillips®/Square Recess Tip Type #2 Phillips; #1 Square Gross Weight per Pack Metric 0.04 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207906000 Height 0.40 in Height [Metric] 1.0160 cm Length [Metric] 17.5260 cm Standards PROP65: Cancer and reproductive harm - See www.P65Warnings.ca.gov for more information Width 1.90 in Width [Metric] 4.8260 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | U |
| Catalog Number | 32397 |
| Country of Origin | TWN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.1000 lb |
| Length | 6.90 in |
| Type | Double End |
| UNSPSC | 27112814 |
| UPC 11 | 09264432397 |
| UPC 12 | 092644323973 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Klein Tools® |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc |
| Measurement System | Imperial |
| Point Type | Phillips®/Square Recess |
| Tip Type | #2 Phillips; #1 Square |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207906000 |
| Height | 0.40 in |
| Height [Metric] | 1.0160 cm |
| Length [Metric] | 17.5260 cm |
| Standards | PROP65: Cancer and reproductive harm - See www.P65Warnings.ca.gov for more information |
| Width | 1.90 in |
| Width [Metric] | 4.8260 cm |