or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Kichler 15598CLR Accessory Bulb 3156 24.4W
SKU491528
MFGR #15598CLR
Your Cost: $8.26/ea
24.4 W, 12 V, CLEAR GLASS, WEDGE S8 BASE BULB; USED ON LANDSCAPE LIGHTING FIXTURE; KICHLER[R] BRAND; APPROVAL UL, CSA
24.4 W, 12 V, CLEAR GLASS, WEDGE S8 BASE BULB; USED ON LANDSCAPE LIGHTING FIXTURE; KICHLER[R] BRAND; APPROVAL UL, CSA
Application For use with compatible Kichler lighting fixtures ARRA Compliant N Brand Kichler® Buy American Compliant N Catalog Number 15598CLR Color Color Country of Origin CHN Currency USD EU RoHS Indicator N Finish Clear Gross Weight Per Pack 0.0400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8539293050 Manufacturer Kichler Lighting LLC Standard NORQ Stock Status NONSTOCK Style No Specific Style Sub Brand No Family Type Landscape 12V Bulb UNSPSC 39101612 UPC 11 78392702157 UPC 12 78392702157 Voltage Rating 12 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | For use with compatible Kichler lighting fixtures |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Kichler® |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 15598CLR |
| Color | Color |
| Country of Origin | CHN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Clear |
| Gross Weight Per Pack | 0.0400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8539293050 |
| Manufacturer | Kichler Lighting LLC |
| Standard | NORQ |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Style | No Specific Style |
| Sub Brand | No Family |
| Type | Landscape 12V Bulb |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 78392702157 |
| UPC 12 | 78392702157 |
| Voltage Rating | 12 V |