or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Kichler®
Kichler 10827NI Flush Mount 2Lt Fluorescent
Kichler®
Kichler 10827NI Flush Mount 2Lt Fluorescent
SKUPDW~3861366
MFGR #10827NI
Call For Price
KICH 10827NI 26W 2LT FLR FLMT FIX
KICH 10827NI 26W 2LT FLR FLMT FIX
Brand Kichler® Catalog Number 10827NI Country of Origin CHN Finish Nickel Gross Weight Per Pack 6.5000 lb Height 3.25 in Lamp Type Compact Fluorescent Manufacturer Kichler Lighting LLC Socket Type G24Q Standard ETL Damp Stock Status NONSTOCK Style Contemporary Sub Brand No Family Type Flush Mount Light UNSPSC 39111521 UPC 11 78392724101 Voltage Rating 120 V Wattage 26 W Width 16 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Brand | Kichler® |
| Catalog Number | 10827NI |
| Country of Origin | CHN |
| Finish | Nickel |
| Gross Weight Per Pack | 6.5000 lb |
| Height | 3.25 in |
| Lamp Type | Compact Fluorescent |
| Manufacturer | Kichler Lighting LLC |
| Socket Type | G24Q |
| Standard | ETL Damp |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Style | Contemporary |
| Sub Brand | No Family |
| Type | Flush Mount Light |
| UNSPSC | 39111521 |
| UPC 11 | 78392724101 |
| Voltage Rating | 120 V |
| Wattage | 26 W |
| Width | 16 in |