GarvinĀ® C105651MED High Output Compact Fluorescent Lamp, 105 W, CFL Lamp, E26 Lamp Base, 6400 Lumens
Custom_Product_Images_Illustration
GARVINĀ®
SKU680504
MFGR #C105651MED
Average Life
8000 hr
Catalog Number
C105651MED
Country of Origin
US
Dimensions
4 in Dia x 13-1/4 in L
Gross Weight Per Pack
1 lb
Lamp Base
E26
Lumens
6400 Lumens
Standards
RoHS Compliant
Start Type
Rapid
Type
High Output
UPC 11
UPC 12
Voltage Rating
120 VAC
Stock Status
NONSTOCK
Brand
GARVINĀ®
Manufacturer
Garvin Industries
Color Temperature
6500 K
Lamp Type
CFL
Wattage
105 W