Dual-LiteĀ® C1D2TR-6V12WR LIGHT EM WET LOC
Custom_Product_Images_Illustration
Dual-LiteĀ®
SKUPDW~1101994
MFGR #C1D2TR-6V12WR
IPS Series NEC Class 1 Div. 2 Twin Remote Lighting Head, wet anddamplocation listed, right side hub, 6V 12W halogen lamps.
Catalog Number
C1D2TR-6V12WR
Color
Black
Country of Origin
US
Dimensions
11-1/4 in H x 12 in W x 6-3/4 in D
Enclosure Type
NEMA 3R
Gross Weight Per Pack
9.0000 lb
Series
C1D2TR
Standards
UNSPSC
UPC 11
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Dual-LiteĀ®
Manufacturer
Lamp Type
Halogen
Lamp Wattage
8 W