or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Atlite Emer/Exit PC3-RU PC3 Contours Dual Combination Emergency/Exit Light, Incandescent Lamp, 120/277 VAC
Custom_Product_Images_Illustration
Atlite Emer/Exit PC3-RU PC3 Contours Dual Combination Emergency/Exit Light, Incandescent Lamp, 120/277 VAC
SKUPDW~12319761
MFGR #PC3-RU
$/ea
Atlite Emer/Exit Emergency/Exit Light, Contours Dual Combination, Series: PC3, 120/277 VAC, Incandescent Lamp, 5.4 W Lamp, Wall Mounting, 2-1/2 in L x 12-1/2 in W x 13-1/2 in H
Atlite Emer/Exit Emergency/Exit Light, Contours Dual Combination, Series: PC3, 120/277 VAC, Incandescent Lamp, 5.4 W Lamp, Wall Mounting, 2-1/2 in L x 12-1/2 in W x 13-1/2 in H
Application Lighting Applications ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number PC3-RU Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 7.0100 lb Gross Weight per Pack Metric 3.18 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9405606000 Height 13.50 in Height [Metric] 34.2900 cm Length 2.50 in Length [Metric] 6.3500 cm Sub Brand PC3 Contours Combo Type Exit and Emergency UNSPSC 39111707 UPC 11 66240077584 UPC 12 662400775843 Width 12.50 in Width [Metric] 31.7500 cm Brand Cooper Lighting Solutions Manufacturer Cooper Lighting Solutions Lighting Applications Dual 120/277 VAC, 60Hz input
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Lighting Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | PC3-RU |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 7.0100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 3.18 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9405606000 |
| Height | 13.50 in |
| Height [Metric] | 34.2900 cm |
| Length | 2.50 in |
| Length [Metric] | 6.3500 cm |
| Sub Brand | PC3 Contours Combo |
| Type | Exit and Emergency |
| UNSPSC | 39111707 |
| UPC 11 | 66240077584 |
| UPC 12 | 662400775843 |
| Width | 12.50 in |
| Width [Metric] | 31.7500 cm |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Lighting Applications |
| Dual 120/277 VAC, 60Hz input |