or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Commodity - Pipe
PVC B10642 PVC Conduit, 3 Inch, Schedule 80, 10 Feet
Commodity - Pipe
PVC B10642 PVC Conduit, 3 Inch, Schedule 80, 10 Feet
SKU45710
MFGR #B10642
Your Cost: $3.7395/c($373.95 / c)
Schedule 80 PVC Conduit, Trade Size: 3 in, Length: 10 ft
Schedule 80 PVC Conduit, Trade Size: 3 in, Length: 10 ft
Catalog Number B10642 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Commodity - Pipe Alternate Catalog Number GEN-3-IN-PVC-SCHED-80-10FT ARRA Compliant N Buy American Compliant N Color Gray Country of Origin UKN Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 2.1000 lb Length 120 in Manufacturer Non-Specific Manufacturer Trade Size 3 in UNSPSC 39131706 UPC 11 98006006308 UPC 12 98006006308
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | B10642 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Commodity - Pipe |
| Alternate Catalog Number | GEN-3-IN-PVC-SCHED-80-10FT |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Color | Gray |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 2.1000 lb |
| Length | 120 in |
| Manufacturer | Non-Specific Manufacturer |
| Trade Size | 3 in |
| UNSPSC | 39131706 |
| UPC 11 | 98006006308 |
| UPC 12 | 98006006308 |