or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
PVC B10637 PVC Conduit, 1 Inch, Schedule 80, 10 Feet
SKU129182
MFGR #B10637
Your Cost: $1.0578/c($105.78 / c)
PVC Conduit, 1 Inch, Schedule 80, 10 Feet
PVC Conduit, 1 Inch, Schedule 80, 10 Feet
Catalog Number B10637 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Commodity - Pipe Alternate Catalog Number GEN-1-IN-PVC-SCHED-80-10FT ARRA Compliant N Buy American Compliant N Color Gray Country of Origin UKN Currency USD EU RoHS Indicator N Finish PVC Gross Weight Per Pack 0.4400 lb Length 120 in Manufacturer Non-Specific Manufacturer Material PVC Size 1 in Trade Size 1 in Type Schedule 80 UNSPSC 39131706 UPC 11 98006006303 UPC 12 980060063033
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | B10637 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Commodity - Pipe |
| Alternate Catalog Number | GEN-1-IN-PVC-SCHED-80-10FT |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Color | Gray |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | PVC |
| Gross Weight Per Pack | 0.4400 lb |
| Length | 120 in |
| Manufacturer | Non-Specific Manufacturer |
| Material | PVC |
| Size | 1 in |
| Trade Size | 1 in |
| Type | Schedule 80 |
| UNSPSC | 39131706 |
| UPC 11 | 98006006303 |
| UPC 12 | 980060063033 |