or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Schedule 40 PVC Conduit, 5 in, Length: 10 ft
SKU39514
MFGR #B10561
Your Cost: $4.9127/c($491.27 / c)
Schedule 40 PVC Conduit, Trade Size: 5 in, Length: 10 ft
Schedule 40 PVC Conduit, Trade Size: 5 in, Length: 10 ft
Alternate Catalog Number GEN-5-IN-PVC-SCHED-40-10FT ARRA Compliant N Brand Commodity - Pipe Buy American Compliant N Catalog Number B10561 Color Gray Country of Origin UKN Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 3.1500 lb Length 120 in Manufacturer Non-Specific Manufacturer Stock Status NORMALLY STOCKED Trade Size 5 in UNSPSC 39131706 UPC 11 98006006012 UPC 12 98006006012
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | GEN-5-IN-PVC-SCHED-40-10FT |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Commodity - Pipe |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | B10561 |
| Color | Gray |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 3.1500 lb |
| Length | 120 in |
| Manufacturer | Non-Specific Manufacturer |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Trade Size | 5 in |
| UNSPSC | 39131706 |
| UPC 11 | 98006006012 |
| UPC 12 | 98006006012 |