or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Commodity Pipe 39482 3/4 X 1-1/2 GALVANIZED NIPPLE
SKU39482
MFGR #3/4X1-1/2.GALV.NIPPLE
Your Cost: $3.1362/c($313.62 / c)
List: 3/4 X 1-1/2 GALV COND NIPPLE Silver/Gray Color Made and Melted in the United States, Hot-Dip Galvanized OD and ID, RMC Recognized as as Equipment Grounding Conductor by the NEC Threaded
3/4 X 1-1/2 GALV COND NIPPLE Silver/Gray Color Made and Melted in the United States, Hot-Dip Galvanized OD and ID, RMC Recognized as as Equipment Grounding Conductor by the NEC Threaded
Catalog Number 3/4X1-1/2.GALV.NIPPLE Color Silver/Gray Country of Origin USA Gross Weight Per Pack 0.1000 lb Length 1-1/2 in UNSPSC 39131707 UPC 11 98002093162 UPC 12 98002093162 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Commodity - Pipe Manufacturer Non-Specific Manufacturer Trade Size 3/4 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 3/4X1-1/2.GALV.NIPPLE |
| Color | Silver/Gray |
| Country of Origin | USA |
| Gross Weight Per Pack | 0.1000 lb |
| Length | 1-1/2 in |
| UNSPSC | 39131707 |
| UPC 11 | 98002093162 |
| UPC 12 | 98002093162 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Commodity - Pipe |
| Manufacturer | Non-Specific Manufacturer |
| Trade Size | 3/4 in |