or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Commodity - Pipe
Rigid Aluminum Conduit, 1-1/4 in, Length: 10 ft
Commodity - Pipe
Rigid Aluminum Conduit, 1-1/4 in, Length: 10 ft
SKU39486
MFGR #1-1/4INALUM.CONDUIT
Your Cost: $5.1819/c($518.19 / c)
Rigid Aluminum Conduit, Trade Size: 1-1/4 in, Length: 10 ft
Rigid Aluminum Conduit, Trade Size: 1-1/4 in, Length: 10 ft
Alternate Catalog Number GEN-1-1/4 ARRA Compliant N Brand Commodity - Pipe Buy American Compliant N Catalog Number 1-1/4INALUM.CONDUIT Color Metallic Country of Origin UKN Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 0.7160 lb Length 120 in Manufacturer Non-Specific Manufacturer Material Aluminum Stock Status NORMALLY STOCKED Trade Size 1-1/4 in UNSPSC 39131706 UPC 11 98003001104 UPC 12 98003001104
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | GEN-1-1/4 |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Commodity - Pipe |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 1-1/4INALUM.CONDUIT |
| Color | Metallic |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 0.7160 lb |
| Length | 120 in |
| Manufacturer | Non-Specific Manufacturer |
| Material | Aluminum |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Trade Size | 1-1/4 in |
| UNSPSC | 39131706 |
| UPC 11 | 98003001104 |
| UPC 12 | 98003001104 |