or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
CLC®
CLC® 1165M 22 Pocket - 16 Mossy Oak(R) Tote Bag"
CLC®
CLC® 1165M 22 Pocket - 16 Mossy Oak(R) Tote Bag"
SKU611973
MFGR #1165M
Your Cost: $52.76/ea
Custom Leathercraft 1165M BigMouth Sportsman Explorer Tote Bag, Mossy Oak, 22 Pockets, 16 IN Width, 8-1/2 IN Depth, 12 Inner Pockets, Polyester, 10 IN Length, For Easy Carrying, Easy Access To Your Tools And Gear
Custom Leathercraft 1165M BigMouth Sportsman Explorer Tote Bag, Mossy Oak, 22 Pockets, 16 IN Width, 8-1/2 IN Depth, 12 Inner Pockets, Polyester, 10 IN Length, For Easy Carrying, Easy Access To Your Tools And Gear
Application For Easy Carrying, Easy Access To Your Tools And Gear Bag Type Bag Brand CLC® Catalog Number 1165M Color Mossy Oak Country of Origin CN Gross Weight Per Pack 3.7000 lb Inner Pockets 12 Length 10 in Manufacturer Custom Leather Craft Material Polyester Number Of Pockets 22 Stock Status NORMALLY STOCKED Sub Brand Sportsman Type Tote Bag UNSPSC 24111507 UPC 11 08429831165 UPC 12 08429831165 Width 16 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | For Easy Carrying, Easy Access To Your Tools And Gear |
| Bag Type | Bag |
| Brand | CLC® |
| Catalog Number | 1165M |
| Color | Mossy Oak |
| Country of Origin | CN |
| Gross Weight Per Pack | 3.7000 lb |
| Inner Pockets | 12 |
| Length | 10 in |
| Manufacturer | Custom Leather Craft |
| Material | Polyester |
| Number Of Pockets | 22 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Sub Brand | Sportsman |
| Type | Tote Bag |
| UNSPSC | 24111507 |
| UPC 11 | 08429831165 |
| UPC 12 | 08429831165 |
| Width | 16 in |