or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
CCI®
CCI® 07539-8802 12/3 100' MTL STRNG LT
Custom_Product_Images_Illustration
CCI®
CCI® 07539-8802 12/3 100' MTL STRNG LT
SKU138312
MFGR #75398802
Your Cost: $228.21/ea
List: CCI® Cord-O-Lite™ String Light, Temporary, 125 VAC, 1875 W Fixture, 15 A, A23 Incandescent Lamp, 150 W Lamp, 1 Lamp, SJTW Cord, NEMA 5-15, 100 ft L
CCI® Cord-O-Lite™ String Light, Temporary, 125 VAC, 1875 W Fixture, 15 A, A23 Incandescent Lamp, 150 W Lamp, 1 Lamp, SJTW Cord, NEMA 5-15, 100 ft L
Amperage Rating 15 A Brand CCI® Catalog Number 75398802 Cord Type SJTW Country of Origin USA Enclosure Type NEMA 5-15 Gross Weight Per Pack 21.2000 lb Housing Material Metal Lamp Type A23 Lamp Wattage 150 W Manufacturer Coleman Wires and Cables Number Of Lamps 1 Standards UL ListedOSHA ApprovedNEC Certified Stock Status NORMALLY STOCKED Type Temporary UNSPSC 39112011 UPC 11 02989207539 UPC 12 02989207539 Voltage Rating 125 VAC
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Amperage Rating | 15 A |
| Brand | CCI® |
| Catalog Number | 75398802 |
| Cord Type | SJTW |
| Country of Origin | USA |
| Enclosure Type | NEMA 5-15 |
| Gross Weight Per Pack | 21.2000 lb |
| Housing Material | Metal |
| Lamp Type | A23 |
| Lamp Wattage | 150 W |
| Manufacturer | Coleman Wires and Cables |
| Number Of Lamps | 1 |
| Standards | UL ListedOSHA ApprovedNEC Certified |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Type | Temporary |
| UNSPSC | 39112011 |
| UPC 11 | 02989207539 |
| UPC 12 | 02989207539 |
| Voltage Rating | 125 VAC |