or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Brady®
Brady® BradyMark™ HSA-48-BK Self-Extinguishing Heat Shrink Tubing, 0.187 in ID Expanded, 0.093 in ID Recovered, 0.02 in THK Wall Recovered, 100 ft L, Polyolefin, White
Custom_Product_Images_Illustration
Brady®
Brady® BradyMark™ HSA-48-BK Self-Extinguishing Heat Shrink Tubing, 0.187 in ID Expanded, 0.093 in ID Recovered, 0.02 in THK Wall Recovered, 100 ft L, Polyolefin, White
SKU1454366
MFGR #HSA-48-BK
Your Cost: $183.99/ea
Brady® BradyMark™ Heat Shrink Tubing, Self-Extinguishing, 0.187 in ID Expanded, 0.093 in ID Recovered, 0.02 in Wall Thickness Recovered, 0.093 to 0.187 in Dia Wire, 100 ft Length, Polyolefin, White
Brady® BradyMark™ Heat Shrink Tubing, Self-Extinguishing, 0.187 in ID Expanded, 0.093 in ID Recovered, 0.02 in Wall Thickness Recovered, 0.093 to 0.187 in Dia Wire, 100 ft Length, Polyolefin, White
Alternate Catalog Number 03729 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number HSA-48-BK Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.6100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.28 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909985 Height 2.50 in Height [Metric] 6.3500 cm Type Sleeve UNSPSC 39131502 UPC 11 66282003729 UPC 12 662820037293 Stock Status NONSTOCK Brand Brady® Manufacturer Brady Corporation Material Polyolefin Application Wire and Cable Labeling Legend Color Black
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 03729 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | HSA-48-BK |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.6100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.28 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909985 |
| Height | 2.50 in |
| Height [Metric] | 6.3500 cm |
| Type | Sleeve |
| UNSPSC | 39131502 |
| UPC 11 | 66282003729 |
| UPC 12 | 662820037293 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Brady® |
| Manufacturer | Brady Corporation |
| Material | Polyolefin |
| Application | Wire and Cable Labeling |
| Legend Color | Black |