or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Brady®
Brady® BradyMark™ HSA-32-BK Self-Extinguishing Heat Shrink Tubing, 1/8 in ID Expanded, 0.062 in ID Recovered, 0.02 in THK Wall Recovered, 100 ft L, Polyolefin, Black
Custom_Product_Images_Illustration
Brady®
Brady® BradyMark™ HSA-32-BK Self-Extinguishing Heat Shrink Tubing, 1/8 in ID Expanded, 0.062 in ID Recovered, 0.02 in THK Wall Recovered, 100 ft L, Polyolefin, Black
SKU1467221
MFGR #HSA-32-BK
Your Cost: $167.99/ea
Brady® BradyMark™ Heat Shrink Tubing, Self-Extinguishing, 1/8 in ID Expanded, 0.062 in ID Recovered, 0.02 in Wall Thickness Recovered, 0.062 to 0.125 in Dia Wire, 100 ft Length, Polyolefin, Black
Brady® BradyMark™ Heat Shrink Tubing, Self-Extinguishing, 1/8 in ID Expanded, 0.062 in ID Recovered, 0.02 in Wall Thickness Recovered, 0.062 to 0.125 in Dia Wire, 100 ft Length, Polyolefin, Black
Alternate Catalog Number 03728 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number HSA-32-BK Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.4300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.20 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909985 Height 2.45 in Height [Metric] 6.2230 cm Length [Metric] 20.3200 cm Type Sleeve UNSPSC 39131502 UPC 11 66282003728 UPC 12 662820037286 Width 8.00 in Width [Metric] 20.3200 cm Stock Status NONSTOCK Brand Brady® Manufacturer Brady Corporation Length 8.00 in Material Polyolefin Application Wire and Cable Labeling Legend Color Black
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 03728 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | HSA-32-BK |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.4300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.20 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909985 |
| Height | 2.45 in |
| Height [Metric] | 6.2230 cm |
| Length [Metric] | 20.3200 cm |
| Type | Sleeve |
| UNSPSC | 39131502 |
| UPC 11 | 66282003728 |
| UPC 12 | 662820037286 |
| Width | 8.00 in |
| Width [Metric] | 20.3200 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Brady® |
| Manufacturer | Brady Corporation |
| Length | 8.00 in |
| Material | Polyolefin |
| Application | Wire and Cable Labeling |
| Legend Color | Black |