or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Brady® 66320 Multi-Pole Universal Circuit Breaker Lockout, Suitable For Use With Breaker with Tie Bar, 120/277 VAC, Red
Custom_Product_Images_Illustration
Brady® 66320 Multi-Pole Universal Circuit Breaker Lockout, Suitable For Use With Breaker with Tie Bar, 120/277 VAC, Red
SKU423720
MFGR #66320
Your Cost: $63.99/PK
Brady® Circuit Breaker Lockout, Multi-Pole Universal, For Use With: Breaker with Tie Bar, 120/277 VAC Circuit Breaker, 1 Padlocks Maximum, 9/32 in Padlock Shackle Maximum Dia, Red, Nylon, 1 in Height, 3/4 in Width
Brady® Circuit Breaker Lockout, Multi-Pole Universal, For Use With: Breaker with Tie Bar, 120/277 VAC Circuit Breaker, 1 Padlocks Maximum, 9/32 in Padlock Shackle Maximum Dia, Red, Nylon, 1 in Height, 3/4 in Width
Application Lockout Tagout ARRA Compliant C Breaker Type Multi-Pole Tie Bar Buy American Compliant C Catalog Number 66320 Country of Origin CN Currency USD Depth 2-1/4 in EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 0.3000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.14 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 3926909985 Height 6.95 in Height [Metric] 17.6530 cm Length 2.10 in Length [Metric] 5.3340 cm Maximum Number of Padlocks 1 Standard OSHA 29 CFR 1910.147 Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantOSHA 1910.147 Type Circuit Breaker Lockout UNSPSC 39121901 UPC 11 75447366320 UPC 12 75447366320 Width 5.80 in Width [Metric] 14.7320 cm Stock Status NONSTOCK Brand Brady® Manufacturer Brady Corporation Color Red Material Nylon/LOTO-39 Polypropylene Suitable For Use With 2/3-Pole Circuit Breaker Lock Material Glass-filled Nylon Lock Type Clamp-On Locking Holes 2
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Lockout Tagout |
| ARRA Compliant | C |
| Breaker Type | Multi-Pole Tie Bar |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 66320 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Depth | 2-1/4 in |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 0.3000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.14 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909985 |
| Height | 6.95 in |
| Height [Metric] | 17.6530 cm |
| Length | 2.10 in |
| Length [Metric] | 5.3340 cm |
| Maximum Number of Padlocks | 1 |
| Standard | OSHA 29 CFR 1910.147 |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantOSHA 1910.147 |
| Type | Circuit Breaker Lockout |
| UNSPSC | 39121901 |
| UPC 11 | 75447366320 |
| UPC 12 | 75447366320 |
| Width | 5.80 in |
| Width [Metric] | 14.7320 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Brady® |
| Manufacturer | Brady Corporation |
| Color | Red |
| Material | Nylon/LOTO-39 Polypropylene |
| Suitable For Use With | 2/3-Pole Circuit Breaker |
| Lock Material | Glass-filled Nylon |
| Lock Type | Clamp-On |
| Locking Holes | 2 |