or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 22120 HS NK Quick-Connect Lay-In Wireway, 120 in L 2-1/2 in H, Hinged Cover, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line 22120 HS NK Quick-Connect Lay-In Wireway, 120 in L 2-1/2 in H, Hinged Cover, Steel
SKU676075
MFGR #22120 HSNK
Your Cost: $252.88/ea
List: B-Line Lay-In Wireway, Quick-Connect, 120 in Length, 2-1/2 in Height, Hinged Cover, 1/2 in, 3/4 in, 1 in, 1-1/4 in Knockout, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electro Coated
B-Line Lay-In Wireway, Quick-Connect, 120 in Length, 2-1/2 in Height, Hinged Cover, 1/2 in, 3/4 in, 1 in, 1-1/4 in Knockout, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electro Coated
Alternate Catalog Number 11782952 Catalog Number 22120 HSNK Color Gray Country of Origin US Currency USD Finish Acrylic Electro Coated/Phosphate Undercoated Gross Weight Per Pack 23.9290 lb NEMA Rating NEMA 1/IP30 Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL 870CSA C22.2 No. 26IEC 60529 Type Quick-Connect UNSPSC 39131710 UPC 11 78205147897 UPC 12 78205147897 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Cover Type Hinged Height 2-1/2 in Length 120 in Material Steel Width 2-1/2 in Without knockouts
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 11782952 |
| Catalog Number | 22120 HSNK |
| Color | Gray |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Finish | Acrylic Electro Coated/Phosphate Undercoated |
| Gross Weight Per Pack | 23.9290 lb |
| NEMA Rating | NEMA 1/IP30 |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL 870CSA C22.2 No. 26IEC 60529 |
| Type | Quick-Connect |
| UNSPSC | 39131710 |
| UPC 11 | 78205147897 |
| UPC 12 | 78205147897 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Cover Type | Hinged |
| Height | 2-1/2 in |
| Length | 120 in |
| Material | Steel |
| Width | 2-1/2 in |
| Without knockouts |