or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 22 HSC Connector Wireway, 2-1/2 in W x 2-1/2 in H, Hinged Cover, Steel
SKU950349
MFGR #22 HSC
Your Cost: $31.72/ea
List: B-Line Wireway, Connector, 2-1/2 in Width, 2-1/2 in Height, Hinged Cover, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electrocoated
B-Line Wireway, Connector, 2-1/2 in Width, 2-1/2 in Height, Hinged Cover, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electrocoated
Alternate Catalog Number 11782031 Catalog Number 22 HSC Color Gray Country of Origin US Currency USD Finish Acrylic Electrocoated Gross Weight Per Pack 0.4270 lb NEMA Rating NEMA 1 Returnable N Standards UL 870, CSA C22.2, IEC 60529 Type Connector UNSPSC 39131710 UPC 11 78205147851 UPC 12 78205147851 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Cover Type Hinged Height 2-1/2 in Material Steel Width 2-1/2 in Enclosure: NEMA 1
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 11782031 |
| Catalog Number | 22 HSC |
| Color | Gray |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Finish | Acrylic Electrocoated |
| Gross Weight Per Pack | 0.4270 lb |
| NEMA Rating | NEMA 1 |
| Returnable | N |
| Standards | UL 870, CSA C22.2, IEC 60529 |
| Type | Connector |
| UNSPSC | 39131710 |
| UPC 11 | 78205147851 |
| UPC 12 | 78205147851 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Cover Type | Hinged |
| Height | 2-1/2 in |
| Material | Steel |
| Width | 2-1/2 in |
| Enclosure: NEMA 1 |