or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 1212120 G NK Lay-In Wireway, 120 in L 12 in H, Threaded Cover, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line 1212120 G NK Lay-In Wireway, 120 in L 12 in H, Threaded Cover, Steel
SKU936403
MFGR #1212120 G NK
Your Cost: $1,158.70/ea
List: B-Line Lay-In Wireway, 120 in Length, 12 in Height, Threaded Cover, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electro Coated/Painted
B-Line Lay-In Wireway, 120 in Length, 12 in Height, Threaded Cover, NEMA 1, Steel, Gray, Acrylic Electro Coated/Painted
Alternate Catalog Number 78205100598 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 1212120 G NK Country of Origin US Currency USD Enclosure NEMA 1, IP30 EU RoHS Indicator C Finish Acrylic Gross Weight Per Pack 100.3190 lb Gross Weight per Pack Metric 45.52 Gross Weight UOM Metric kg Height [Metric] 30.4800 cm Length [Metric] 304.8000 cm Returnable Y Standard UL 870, CSA C22.2, IEC 60529 Standards UL 870, CSA C22.2 NO 26, Type 1 Straight Section Length 120.00 in Sub Brand B-Line series Type Lay-In UNSPSC 39131710 UPC 11 78205100598 UPC 12 78205100598 Width [Metric] 30.4800 cm Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Cover Type Screw Height 12.00 in Length 120.00 in Material Steel Width 12.00 in Ind Facilities & Factories - Facility: Lighting and Lighting ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Power Distribution and ControlCommercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - OtherInd Facilities & Factories - Facility: Safety and Security SystemsInd Facilities & Factories - Industrial Facilities/Factories - OtherCommercial / Institutional Buildings / Structures - Safety and Security SystemsCommercial / Institutional Buildings / Structures - Power Distribution and ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Automation and MonitoringCommercial / Institutional Buildings / Structures - Critical PowerInd Facilities & Factories - Facility: Critical Power Without knockouts
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78205100598 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 1212120 G NK |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Enclosure | NEMA 1, IP30 |
| EU RoHS Indicator | C |
| Finish | Acrylic |
| Gross Weight Per Pack | 100.3190 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 45.52 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height [Metric] | 30.4800 cm |
| Length [Metric] | 304.8000 cm |
| Returnable | Y |
| Standard | UL 870, CSA C22.2, IEC 60529 |
| Standards | UL 870, CSA C22.2 NO 26, Type 1 |
| Straight Section Length | 120.00 in |
| Sub Brand | B-Line series |
| Type | Lay-In |
| UNSPSC | 39131710 |
| UPC 11 | 78205100598 |
| UPC 12 | 78205100598 |
| Width [Metric] | 30.4800 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Cover Type | Screw |
| Height | 12.00 in |
| Length | 120.00 in |
| Material | Steel |
| Width | 12.00 in |
| Ind Facilities & Factories - Facility: Lighting and Lighting ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Power Distribution and ControlCommercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - OtherInd Facilities & Factories - Facility: Safety and Security SystemsInd Facilities & Factories - Industrial Facilities/Factories - OtherCommercial / Institutional Buildings / Structures - Safety and Security SystemsCommercial / Institutional Buildings / Structures - Power Distribution and ControlsInd Facilities & Factories - Facility: Automation and MonitoringCommercial / Institutional Buildings / Structures - Critical PowerInd Facilities & Factories - Facility: Critical Power |
| Without knockouts |