or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Custom_Product_Images_Illustration
SKU47839
MFGR #ATPW60HGP
Your Cost: $23.28/ea
nVent HOFFMAN Touch-Up Paint Pen, Series: A80, 0.33 oz, Liquid, White Powder
nVent HOFFMAN Touch-Up Paint Pen, Series: A80, 0.33 oz, Liquid, White Powder
Application Controls and Drives; Power Distribution ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number ATPW60HGP Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator RCP Gross Weight Per Pack 0.0400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Height [Metric] 1.2700 cm Length [Metric] 14.4780 cm Returnable Y Type Other Accessories UNSPSC 39121321 UPC 11 78351021449 UPC 12 783510214494 Width [Metric] 1.2700 cm Stock Status NONSTOCK Brand nVent HOFFMAN Manufacturer HOFFMAN ENCLOSURES Color White Material Touch-up Paint Accessory Type Touch-Up Paint Assemble to Order No Color Code Hoffman #60 Gross Volume Per Pack 0.01 Gross Volume UOM FC Harmonization Tariff Schedule Code 3208200000 Interchangeable No Item Group A80 Modification Services No Package Quantity 1
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Controls and Drives; Power Distribution |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | ATPW60HGP |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | RCP |
| Gross Weight Per Pack | 0.0400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height [Metric] | 1.2700 cm |
| Length [Metric] | 14.4780 cm |
| Returnable | Y |
| Type | Other Accessories |
| UNSPSC | 39121321 |
| UPC 11 | 78351021449 |
| UPC 12 | 783510214494 |
| Width [Metric] | 1.2700 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | nVent HOFFMAN |
| Manufacturer | HOFFMAN ENCLOSURES |
| Color | White |
| Material | Touch-up Paint |
| Accessory Type | Touch-Up Paint |
| Assemble to Order | No |
| Color Code | Hoffman #60 |
| Gross Volume Per Pack | 0.01 |
| Gross Volume UOM | FC |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3208200000 |
| Interchangeable | No |
| Item Group | A80 |
| Modification Services | No |
| Package Quantity | 1 |