or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
nVent HOFFMAN 33230400GASP COVER AOT M33 R
nVent HOFFMAN 33230400GASP COVER AOT M33 R
SKU1035822
MFGR #33230400GASP
Your Cost: $468.94/ea
List: COVER AOT M33 REP, Bulletin MCLP (Non-DPS Service Parts - Other)
COVER AOT M33 REP, Bulletin MCLP (Non-DPS Service Parts - Other)
Catalog Number 33230400GASP Country of Origin US Currency USD Gross Weight Per Pack 10.0000 lb Returnable Y UNSPSC 40101604 UPC 11 78351035794 UPC 12 783510357948 Stock Status NONSTOCK Brand nVent HOFFMAN Manufacturer HOFFMAN ENCLOSURES ARRA Compliant C Buy American Compliant C EU RoHS Indicator NEW Gross Volume Per Pack 0.01 Gross Volume UOM FC Gross Weight per Pack Metric 0.91 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height [Metric] 5.0800 cm Item Group MCLP Length [Metric] 5.0800 cm Width [Metric] 5.0800 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 33230400GASP |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Gross Weight Per Pack | 10.0000 lb |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 40101604 |
| UPC 11 | 78351035794 |
| UPC 12 | 783510357948 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | nVent HOFFMAN |
| Manufacturer | HOFFMAN ENCLOSURES |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| EU RoHS Indicator | NEW |
| Gross Volume Per Pack | 0.01 |
| Gross Volume UOM | FC |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.91 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height [Metric] | 5.0800 cm |
| Item Group | MCLP |
| Length [Metric] | 5.0800 cm |
| Width [Metric] | 5.0800 cm |