or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead® E11A06002M010 Micro-Change® (M12) Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Male (Straight), 1.0m Length, D-Coded Keyway
Woodhead® E11A06002M010 Micro-Change® (M12) Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Male (Straight), 1.0m Length, D-Coded Keyway
SKU968254
MFGR #E11A06002M010
Your Cost: $45.85/ea
Micro-Change® (M12) Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Male (Straight), 1.0m Length, D-Coded Keyway. Images shown for wire are for illustrative purposes only. Color shade and packaging/spooling may vary.
Micro-Change® (M12) Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Male (Straight), 1.0m Length, D-Coded Keyway. Images shown for wire are for illustrative purposes only. Color shade and packaging/spooling may vary.
Alternate Catalog Number 1200490417 Amperage Rating 1.5 A ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number E11A06002M010 Color Blue-Green Conductor Range 26 Country of Origin MX Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator C Finish Unshielded-Bonded Gross Weight Per Pack 1 lb Jacket Color Blue-Green Material PVC Size 1.0m (3.28') Sub Brand Micro-Change (M12) Temperature Rating -25 to 75 °C Type Double Ended UNSPSC 39121413 UPC 11 88390617012 UPC 12 88390617012 Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex Voltage Rating 125 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1200490417 |
| Amperage Rating | 1.5 A |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | E11A06002M010 |
| Color | Blue-Green |
| Conductor Range | 26 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | C |
| Finish | Unshielded-Bonded |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Jacket Color | Blue-Green |
| Material | PVC |
| Size | 1.0m (3.28') |
| Sub Brand | Micro-Change (M12) |
| Temperature Rating | -25 to 75 °C |
| Type | Double Ended |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 88390617012 |
| UPC 12 | 88390617012 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |
| Voltage Rating | 125 V |