or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead® DNETAUXPT DEVICENET 4P AUX POW
SKU358465
MFGR #DNETAUXPT
Your Cost: $87.35/ea
DeviceNet Mini-Change® Tee, 4 Poles, Female/Male with Female Drop
DeviceNet Mini-Change® Tee, 4 Poles, Female/Male with Female Drop
Alternate Catalog Number 1300350085 Amperage Rating 10 A ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number DNETAUXPT Country of Origin USA Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 1.3000 lb Gross Weight per Pack Metric 91.62 Gross Weight UOM Metric g Material TPE Sub Brand DeviceNet Trunk Temperature Rating -20 to 80 °C UNSPSC 39121413 UPC 11 78678850378 UPC 12 78678850378 Voltage Rating 600 VDC Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1300350085 |
| Amperage Rating | 10 A |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | DNETAUXPT |
| Country of Origin | USA |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 1.3000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 91.62 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Material | TPE |
| Sub Brand | DeviceNet Trunk |
| Temperature Rating | -20 to 80 °C |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678850378 |
| UPC 12 | 78678850378 |
| Voltage Rating | 600 VDC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |