or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead® BA5S06-32 BA5S06-32 MIC 5P F/A RK ST MAL
SKU356075
MFGR #BA5S06-32
Your Cost: $56.78/ea
Micro-Change® (M12) Field Attachable Connector, PROFIBUS Shielded, Straight Male
Micro-Change® (M12) Field Attachable Connector, PROFIBUS Shielded, Straight Male
Alternate Catalog Number 1201000002 Amperage Rating 4 A ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number BA5S06-32 Conductor Range 22 Connection External Thread Country of Origin GB Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 1.1900 lb Gross Weight per Pack Metric 0.54 Gross Weight UOM Metric kg Sub Brand Profibus Temperature Rating -25 to 90 °C Type Field Attachable Connector UNSPSC 39121413 UPC 11 78678850052 UPC 12 786788500528 Voltage Rating 250 VAC//VDC Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1201000002 |
| Amperage Rating | 4 A |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | BA5S06-32 |
| Conductor Range | 22 |
| Connection | External Thread |
| Country of Origin | GB |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 1.1900 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.54 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Sub Brand | Profibus |
| Temperature Rating | -25 to 90 °C |
| Type | Field Attachable Connector |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678850052 |
| UPC 12 | 786788500528 |
| Voltage Rating | 250 VAC//VDC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |