or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead® BA5S00-32 BA5S00-32 MIC 5P F/A RK ST FEM
SKU302056
MFGR #BA5S00-32
Your Cost: $53.05/ea
Micro-Change® (M12) Field Attachable Connector, PROFIBUS Shielded, Straight Female
Micro-Change® (M12) Field Attachable Connector, PROFIBUS Shielded, Straight Female
Alternate Catalog Number 1201000001 Amperage Rating 4 A ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number BA5S00-32 Conductor Range 22 Connection Internal Thread Country of Origin GB Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 1.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.45 Gross Weight UOM Metric kg Sub Brand Profibus Temperature Rating -25 to 90 °C Type Field Attachable Connector UNSPSC 39121413 UPC 11 78678850053 UPC 12 78678850053 Voltage Rating 250 V Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1201000001 |
| Amperage Rating | 4 A |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | BA5S00-32 |
| Conductor Range | 22 |
| Connection | Internal Thread |
| Country of Origin | GB |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 1.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.45 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Sub Brand | Profibus |
| Temperature Rating | -25 to 90 °C |
| Type | Field Attachable Connector |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678850053 |
| UPC 12 | 78678850053 |
| Voltage Rating | 250 V |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |