or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead®
Woodhead® 1174 SWITCH HANDLE AND SOCKET
Woodhead®
Woodhead® 1174 SWITCH HANDLE AND SOCKET
SKU315942
MFGR #1174
Your Cost: $128.89/ea
Super-Safeway™ Rubber Hand Lamp with Switch
Super-Safeway™ Rubber Hand Lamp with Switch
Alternate Catalog Number 1301020207 ARRA Compliant U Brand Woodhead® Buy American Compliant N Catalog Number 1174 Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 1.8800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.85 Gross Weight UOM Metric kg Lamp Type A21 Lumens 1k lm Manufacturer Molex Mounting Hand Held Outlet None Stock Status NONSTOCK Sub Brand Super-Safeway Type Hand Lamps UNSPSC 39112006 UPC 11 78678860920 UPC 12 78678860920 Voltage Rating 240 V Wattage 100 W
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1301020207 |
| ARRA Compliant | U |
| Brand | Woodhead® |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 1174 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 1.8800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.85 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Lamp Type | A21 |
| Lumens | 1k lm |
| Manufacturer | Molex |
| Mounting | Hand Held |
| Outlet | None |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | Super-Safeway |
| Type | Hand Lamps |
| UNSPSC | 39112006 |
| UPC 11 | 78678860920 |
| UPC 12 | 78678860920 |
| Voltage Rating | 240 V |
| Wattage | 100 W |