or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead® 114020A01F200 Mini-Change® A-Size Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Female (Straight), PVC Cable, 6.10m Length
Woodhead® 114020A01F200 Mini-Change® A-Size Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Female (Straight), PVC Cable, 6.10m Length
SKU506324
MFGR #114020A01F200
Your Cost: $82.95/ea
Mini-Change® A-Size Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Female (Straight), PVC Cable, 6.10m Length
Mini-Change® A-Size Double-Ended Cordset, 4 Poles, Male (Straight) to Female (Straight), PVC Cable, 6.10m Length
Alternate Catalog Number 1300100541 Amperage Rating 10 A ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number 114020A01F200 Color Yellow Conductor Range 16 Country of Origin MX Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator U Finish STOOW Gross Weight Per Pack 5.3800 lb Gross Weight per Pack Metric 2.44 Gross Weight UOM Metric kg Material PVC Size 6.10m (20.0') Sub Brand Mini-Change Temperature Rating -20 to 105 °C Type Double Ended UNSPSC 39121413 UPC 11 78678843816 UPC 12 78678843816 Voltage Rating 600 V Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1300100541 |
| Amperage Rating | 10 A |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 114020A01F200 |
| Color | Yellow |
| Conductor Range | 16 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | U |
| Finish | STOOW |
| Gross Weight Per Pack | 5.3800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.44 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Material | PVC |
| Size | 6.10m (20.0') |
| Sub Brand | Mini-Change |
| Temperature Rating | -20 to 105 °C |
| Type | Double Ended |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678843816 |
| UPC 12 | 78678843816 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |