or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Westinghouse 0431900 20 Watt T6 1/2 Incande
SKUPDW~6833947
MFGR #0431900
$/ea
20 Watt T6 1/2 Incandescent Frost E17 (Intermediate) Base, 130 Volt, Box
20 Watt T6 1/2 Incandescent Frost E17 (Intermediate) Base, 130 Volt, Box
Average Life 3000 hr Catalog Number 0431900 Color Temperature 2600 K Country of Origin CN Designation 20T61/2/F/IN/130 Dimensions 0.81 in Dia x 5.38 in L Filament C-8 Gross Weight Per Pack 0.0500 lb Lamp Finish Frosted Type Dimmable Specialty UNSPSC 39101612 UPC 11 03072104319 Voltage Rating 130 VAC Stock Status NONSTOCK Brand Westinghouse Manufacturer Westinghouse Electric Lamp Base Type E17 Intermediate Lamp Type Incandescent Lumens 90 Lumens Shape T6 1/2 Wattage 20 W
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Average Life | 3000 hr |
| Catalog Number | 0431900 |
| Color Temperature | 2600 K |
| Country of Origin | CN |
| Designation | 20T61/2/F/IN/130 |
| Dimensions | 0.81 in Dia x 5.38 in L |
| Filament | C-8 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0500 lb |
| Lamp Finish | Frosted |
| Type | Dimmable Specialty |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 03072104319 |
| Voltage Rating | 130 VAC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Westinghouse |
| Manufacturer | Westinghouse Electric |
| Lamp Base Type | E17 Intermediate |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lumens | 90 Lumens |
| Shape | T6 1/2 |
| Wattage | 20 W |