or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Westinghouse
Westinghouse 0344600 25 Watt A19 Incandesce
Westinghouse
Westinghouse 0344600 25 Watt A19 Incandesce
SKUPDW~63010
MFGR #0344600
$/ea
25 Watt A19 Incandescent Transparent Red E26 (Medium) Base, 120 Volt, Box
25 Watt A19 Incandescent Transparent Red E26 (Medium) Base, 120 Volt, Box
Average Life 2500 hr Catalog Number 0344600 Color Transparent Red Color Temperature 2700 K Country of Origin CN Designation 25A/TR Dimensions 2.38 in Dia x 4.13 in L Filament C-9 Gross Weight Per Pack 0.0900 lb Type Dimmable Specialty UNSPSC 39101612 UPC 11 03072103446 Voltage Rating 120 VAC Stock Status NONSTOCK Brand Westinghouse Manufacturer Westinghouse Electric Lamp Base Type E26 Medium Lamp Type Incandescent Shape A-19 Wattage 25 W For use with standard household fixtures Color light bulbs create a festive atmosphere
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Average Life | 2500 hr |
| Catalog Number | 0344600 |
| Color | Transparent Red |
| Color Temperature | 2700 K |
| Country of Origin | CN |
| Designation | 25A/TR |
| Dimensions | 2.38 in Dia x 4.13 in L |
| Filament | C-9 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0900 lb |
| Type | Dimmable Specialty |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 03072103446 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Westinghouse |
| Manufacturer | Westinghouse Electric |
| Lamp Base Type | E26 Medium |
| Lamp Type | Incandescent |
| Shape | A-19 |
| Wattage | 25 W |
| For use with standard household fixtures |
| Color light bulbs create a festive atmosphere |