or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Weidmuller
Weidmuller WS Terminal Block Marker, 0.394 in L x 0.236 in W, Polyamide 66, White
Custom_Product_Images_Illustration
Weidmuller
Weidmuller WS Terminal Block Marker, 0.394 in L x 0.236 in W, Polyamide 66, White
SKU1226048
MFGR #1818400000
Your Cost: $0.1545/ea($15.45 / c)
Weidmuller Terminal Block Marker, Series: WS, 0.394 in Marker Length, 0.236 in Marker Width, Blank Legend, White Background, Polyamide 66, White
Weidmuller Terminal Block Marker, Series: WS, 0.394 in Marker Length, 0.236 in Marker Width, Blank Legend, White Background, Polyamide 66, White
Background Color White Catalog Number 1818400000 Connection Threaded Stud Country of Origin DE Gross Weight Per Pack 0.2000 lb Legend Blank Returnable Returnable with 20% restock fee Series WS Standards RoHS Complaint UPC 11 32248310876 Stock Status NONSTOCK Brand Weidmuller Manufacturer Weidmuller, USA Color White Marker Length 0.394 in Marker Width 0.236 in Material Polyamide 66 V-2 UL 94 flammability rating -40 to 100 deg C operating temperature 6 mm pitch Halogen free Compatible with 1324380000 printer
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Features
- Substitute Products
| Background Color | White |
| Catalog Number | 1818400000 |
| Connection | Threaded Stud |
| Country of Origin | DE |
| Gross Weight Per Pack | 0.2000 lb |
| Legend | Blank |
| Returnable | Returnable with 20% restock fee |
| Series | WS |
| Standards | RoHS Complaint |
| UPC 11 | 32248310876 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Weidmuller |
| Manufacturer | Weidmuller, USA |
| Color | White |
| Marker Length | 0.394 in |
| Marker Width | 0.236 in |
| Material | Polyamide 66 |
| V-2 UL 94 flammability rating |
| -40 to 100 deg C operating temperature |
| 6 mm pitch |
| Halogen free |
| Compatible with 1324380000 printer |