Custom_Product_Images_Illustration
Walter (Valentine)
SKUPDW~12067095
MFGR #ROHX10T3M0-D57WSP45S
ANSI Code
ROHX10T3M0-D57 WSP45S
Catalog Number
ROHX10T3M0-D57WSP45S
Corner Radius
5 mm
Country of Origin
DE
Finish
PVD Coated
Gross Weight Per Pack
0.0100 lb
Hand of Insert
Neutral
Hole Diameter
4.4 mm
ISO Code
ROHX10T3M0-D57 WSP45S
Lead Angle
11 deg
Sub Brand
Tiger-tec®
Thickness
3.97 mm
Type
Positive
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Walter (Valentine)
Manufacturer
Walter
Chipbreaker
D57
Inscribed Circle
10 mm