Turck NI10-G18-AZ3X-B1331 50MM (T4372100)
Turck
SKU38494
MFGR #43721
Inductive Sensor, Threaded barrel, M18 x 1, Chrome-plated brass, AC 2-wire, 20…250 VAC, DC 2-wire, 10…300 VDC, NO contact, 7/8 connector, Rated switching distance: 10 mm, Non-flush