or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Telemecanique ZMLPA1P2SW OsiSense® XM ZMLP Electronic Pressure Sensor, -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®
Custom_Product_Images_Illustration
Telemecanique ZMLPA1P2SW OsiSense® XM ZMLP Electronic Pressure Sensor, -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®
SKUPDW~11083647
MFGR #ZMLPA1P2SW
$/ea
Telemecanique OsiSense® XM Electronic Pressure Sensor, Series: ZMLP, Specifications: -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®, 1.61 in W x 1.65 in D x 5.91 in H Dimensions
Telemecanique OsiSense® XM Electronic Pressure Sensor, Series: ZMLP, Specifications: -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®, 1.61 in W x 1.65 in D x 5.91 in H Dimensions
Alternate Catalog Number ZMLPA1P2SW ARRA Compliant N Body PBT Valox Buy American Compliant N Catalog Number ZMLPA1P2SW Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 11.31 Gross Volume per Pack Metric 185.34 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.2300 lb Gross Weight per Pack Metric 106.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 9032200000 Height 4.9000 in Height [Metric] 4.9000 cm Item Group 22661 Length 4.3000 in Length [Metric] 4.3000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=349104364&lang=en-us Operating Temperature -25-70 A°C Returnable Y Sub Brand ZMLP UNSPSC 39122210 UPC 11 78590186565 UPC 12 785901865650 Width 9.1000 in Width [Metric] 9.1000 cm Brand Telemecanique Sensors Manufacturer Telemecanique Sensors Type Electronic pressure sensors 4 digits 7 segments
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ZMLPA1P2SW |
| ARRA Compliant | N |
| Body | PBT Valox |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ZMLPA1P2SW |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 11.31 |
| Gross Volume per Pack Metric | 185.34 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.2300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 106.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9032200000 |
| Height | 4.9000 in |
| Height [Metric] | 4.9000 cm |
| Item Group | 22661 |
| Length | 4.3000 in |
| Length [Metric] | 4.3000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=349104364&lang=en-us |
| Operating Temperature | -25-70 A°C |
| Returnable | Y |
| Sub Brand | ZMLP |
| UNSPSC | 39122210 |
| UPC 11 | 78590186565 |
| UPC 12 | 785901865650 |
| Width | 9.1000 in |
| Width [Metric] | 9.1000 cm |
| Brand | Telemecanique Sensors |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |
| Type | Electronic pressure sensors |
| 4 digits 7 segments |