or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Telemecanique Sensors
Telemecanique ZMLPA1N2SW OsiSense® XM ZMLP Electronic Pressure Sensor, -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®
Telemecanique Sensors
Telemecanique ZMLPA1N2SW OsiSense® XM ZMLP Electronic Pressure Sensor, -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®
SKUPDW~11083605
MFGR #ZMLPA1N2SW
$/ea
Telemecanique OsiSense® XM Electronic Pressure Sensor, Series: ZMLP, Specifications: -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®, 1.61 in W x 1.65 in D x 3.03 in H Dimensions
Telemecanique OsiSense® XM Electronic Pressure Sensor, Series: ZMLP, Specifications: -14.5 to 6000 Sensing Range, 300 ms Response Time, PBT Valox®, 1.61 in W x 1.65 in D x 3.03 in H Dimensions
Alternate Catalog Number ZMLPA1N2SW ARRA Compliant N Body PBT Valox Buy American Compliant N Catalog Number ZMLPA1N2SW Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 10.71 Gross Volume per Pack Metric 175.50 Gross Weight Per Pack 0.2300 lb Gross Weight per Pack Metric 105.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 9032200000 Height 8.7000 in Height [Metric] 8.7000 cm Item Group 22661 Length 4.7000 in Length [Metric] 4.7000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=349104360&lang=en-us Operating Temperature -25-70 A°C Returnable N Sub Brand ZMLP UNSPSC 39122210 UPC 11 785901837664 UPC 12 785901837664 Width 4.3000 in Width [Metric] 4.3000 cm Brand Telemecanique Sensors Manufacturer Telemecanique Sensors Type Electronic pressure sensors 4 DIGITS 7 SEGMENTS
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | ZMLPA1N2SW |
| ARRA Compliant | N |
| Body | PBT Valox |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | ZMLPA1N2SW |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 10.71 |
| Gross Volume per Pack Metric | 175.50 |
| Gross Weight Per Pack | 0.2300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 105.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9032200000 |
| Height | 8.7000 in |
| Height [Metric] | 8.7000 cm |
| Item Group | 22661 |
| Length | 4.7000 in |
| Length [Metric] | 4.7000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=349104360&lang=en-us |
| Operating Temperature | -25-70 A°C |
| Returnable | N |
| Sub Brand | ZMLP |
| UNSPSC | 39122210 |
| UPC 11 | 785901837664 |
| UPC 12 | 785901837664 |
| Width | 4.3000 in |
| Width [Metric] | 4.3000 cm |
| Brand | Telemecanique Sensors |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |
| Type | Electronic pressure sensors |
| 4 DIGITS 7 SEGMENTS |