or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Telemecanique XY2CZ524 Preventa™ Cable Clamp, For Use With XY2C Series 5 mm Cable Rope Pull Switch
Custom_Product_Images_Illustration
Telemecanique XY2CZ524 Preventa™ Cable Clamp, For Use With XY2C Series 5 mm Cable Rope Pull Switch
SKU1187605
MFGR #XY2CZ524
Your Cost: $52.63/ea
Telemecanique Preventa™ Cable Clamp, For Use with: XY2C Series 5 mm Cable Rope Pull Switch
Telemecanique Preventa™ Cable Clamp, For Use with: XY2C Series 5 mm Cable Rope Pull Switch
Alternate Catalog Number XY2CZ524 Application Cable Ø 5 mm ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number XY2CZ524 Country of Origin FR Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume Per Pack 1.00 Gross Volume per Pack Metric 16.39 Gross Volume UOM CI Gross Volume UOM Metric cm3 Gross Weight Per Pack 0.8100 lb Gross Weight per Pack Metric 368.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height 2.0000 in Height [Metric] 2.0000 cm Item Group 22441 Length 12.5000 in Length [Metric] 12.5000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=663550&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39122213 UPC 11 78590119040 UPC 12 785901190400 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 8.5000 in Width [Metric] 8.5000 cm Stock Status NONSTOCK Brand Telemecanique Sensors Manufacturer Telemecanique Sensors Suitable For Use With XY2C Series 5 mm Cable Rope Pull Switch Type Cable clamp;Separate parts;Cable grip Cable Ø 5 mm Set of 10
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | XY2CZ524 |
| Application | Cable Ø 5 mm |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | XY2CZ524 |
| Country of Origin | FR |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume Per Pack | 1.00 |
| Gross Volume per Pack Metric | 16.39 |
| Gross Volume UOM | CI |
| Gross Volume UOM Metric | cm3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.8100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 368.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height | 2.0000 in |
| Height [Metric] | 2.0000 cm |
| Item Group | 22441 |
| Length | 12.5000 in |
| Length [Metric] | 12.5000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=663550&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39122213 |
| UPC 11 | 78590119040 |
| UPC 12 | 785901190400 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 8.5000 in |
| Width [Metric] | 8.5000 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Telemecanique Sensors |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |
| Suitable For Use With | XY2C Series 5 mm Cable Rope Pull Switch |
| Type | Cable clamp;Separate parts;Cable grip |
| Cable Ø 5 mm |
| Set of 10 |