or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Telemecanique Sensors
Telemecanique XMPA12C2242 SENSORS-WORLD SERVI
Custom_Product_Images_Illustration
Telemecanique Sensors
Telemecanique XMPA12C2242 SENSORS-WORLD SERVI
SKUPDW~12317645
MFGR #XMPA12C2242
$/ea
Telemecanique SENSORS-WORLD SERVICE PARTS,-,12 bar,G 3/8 (female) conforming to ISO 228,sea water (0...70 °C)-air (0...70 °C)-fresh water (0...70 °C)
Telemecanique SENSORS-WORLD SERVICE PARTS,-,12 bar,G 3/8 (female) conforming to ISO 228,sea water (0...70 °C)-air (0...70 °C)-fresh water (0...70 °C)
Alternate Catalog Number XMPA12C2242 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number XMPA12C2242 Country of Origin CZ Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 1.1600 lb Gross Weight per Pack Metric 526.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 9032200000 Height 6.4000 in Height [Metric] 6.4000 cm Item Group 22661 Length 11.4000 in Length [Metric] 11.4000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=864336&lang=en-us Returnable N UNSPSC 39122210 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 17.2000 in Width [Metric] 17.2000 cm Brand Telemecanique Sensors Manufacturer Telemecanique Sensors
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | XMPA12C2242 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | XMPA12C2242 |
| Country of Origin | CZ |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 1.1600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 526.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9032200000 |
| Height | 6.4000 in |
| Height [Metric] | 6.4000 cm |
| Item Group | 22661 |
| Length | 11.4000 in |
| Length [Metric] | 11.4000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=864336&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 39122210 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 17.2000 in |
| Width [Metric] | 17.2000 cm |
| Brand | Telemecanique Sensors |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |