or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
T&B® (Thomas & Betts)
T&B® J460 16IN JWRENCH, PIPE 1-1/2 TO
T&B® (Thomas & Betts)
T&B® J460 16IN JWRENCH, PIPE 1-1/2 TO
SKU312222
MFGR #J460
Your Cost: $753.07/ea
List: 16 Inch J-Wrench with Jaws, Pipe Capacity 1-1/2 Inch to 2-1/2 Inch
16 Inch J-Wrench with Jaws, Pipe Capacity 1-1/2 Inch to 2-1/2 Inch
Catalog Number J460 Stock Status NONSTOCK Brand T&B® (Thomas & Betts) Alternate Catalog Number 7TAA087690R0002 Application Removable Aluminum Jaws for PVC Coated Conduit ARRA Compliant C Buy American Compliant C Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 4.4500 lb Gross Weight per Pack Metric 2.02 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8204120000 Height 0.01 in Item Group 55 Item Group 2 55W Length 0.01 in Manufacturer Thomas & Betts Material Aluminum Returnable C Type Installation Products UNSPSC 27112831 UPC 11 70450843880 UPC 12 704508438807 Removable Aluminum Jaws for PVC Coated Conduit
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Catalog Number | J460 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | T&B® (Thomas & Betts) |
| Alternate Catalog Number | 7TAA087690R0002 |
| Application | Removable Aluminum Jaws for PVC Coated Conduit |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 4.4500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8204120000 |
| Height | 0.01 in |
| Item Group | 55 |
| Item Group 2 | 55W |
| Length | 0.01 in |
| Manufacturer | Thomas & Betts |
| Material | Aluminum |
| Returnable | C |
| Type | Installation Products |
| UNSPSC | 27112831 |
| UPC 11 | 70450843880 |
| UPC 12 | 704508438807 |
| Removable Aluminum Jaws for PVC Coated Conduit |