or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
StarrettĀ®
StarrettĀ® 54558 5/32X1-1/4 36 AIR HARDEN FLT STCK
StarrettĀ®
StarrettĀ® 54558 5/32X1-1/4 36 AIR HARDEN FLT STCK
SKUPDW~11069848
MFGR #54558
$/ea
Maintains close dimensional accuracy throughout heat treating.
Maintains close dimensional accuracy throughout heat treating.
Catalog Number 54558 Length 18 in Squareness Edge 0.003" Per in Thickness 1/16 Width 1-1/4 in Stock Status NONSTOCK Brand StarrettĀ® Manufacturer L.S. Starrett - Maintains close dimensional accuracy throughout heat treating.
Features
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 54558 |
| Length | 18 in |
| Squareness Edge | 0.003" Per in |
| Thickness | 1/16 |
| Width | 1-1/4 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | StarrettĀ® |
| Manufacturer | L.S. Starrett |
Features |