or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Square D™ Harmony™ 9001KN111WP Legend Plate, 2-1/4 in H x 2-1/4 in W, Square Plate, Plastic, White Field
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Square D™ Harmony™ 9001KN111WP Legend Plate, 2-1/4 in H x 2-1/4 in W, Square Plate, Plastic, White Field
SKUPDW~6437835
MFGR #9001KN111WP
Call For Price
Square D™ Harmony™ Legend Plate, Series: 9001, Square Plate Shape, Pushbutton and Pilot Light Operator, UP Legend, Black Legend, 2-1/4 in Height, 2-1/4 in Width, Plastic, White Field
Square D™ Harmony™ Legend Plate, Series: 9001, Square Plate Shape, Pushbutton and Pilot Light Operator, UP Legend, Black Legend, 2-1/4 in Height, 2-1/4 in Width, Plastic, White Field
Alternate Catalog Number 9001KN111WP Application For Harmony™ 30 mm 9001K and 9001SK round pushbutton or pilot light, control and signaling units ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number 9001KN111WP Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0907 lb Gross Weight per Pack Metric 9.07 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8310000000 Height [Metric] 10.1600 cm Item Group 21433 Legend UP Legend Color Black Length 0.1020 in Length [Metric] 0.1020 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=468655&lang=en-us Operator Type Pushbutton and Pilot Light Returnable N Series 9001 Sub Brand HARMONY 9001 K-HARMONY 9001 SK Type Marking accessory;Marked legend;Legend plate UNSPSC 39122216 UPC 11 78590106468 UPC 12 785901064688 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 16.2560 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Field Color White Height 10.1600 in Material Plastic Plate Shape Square Width 16.2560 in For Harmony™ 30 mm 9001K and 9001SK round pushbutton or pilot light, control and signaling units English
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 9001KN111WP |
| Application | For Harmony™ 30 mm 9001K and 9001SK round pushbutton or pilot light, control and signaling units |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 9001KN111WP |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0907 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 9.07 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8310000000 |
| Height [Metric] | 10.1600 cm |
| Item Group | 21433 |
| Legend | UP |
| Legend Color | Black |
| Length | 0.1020 in |
| Length [Metric] | 0.1020 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=468655&lang=en-us |
| Operator Type | Pushbutton and Pilot Light |
| Returnable | N |
| Series | 9001 |
| Sub Brand | HARMONY 9001 K-HARMONY 9001 SK |
| Type | Marking accessory;Marked legend;Legend plate |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC 11 | 78590106468 |
| UPC 12 | 785901064688 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 16.2560 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Field Color | White |
| Height | 10.1600 in |
| Material | Plastic |
| Plate Shape | Square |
| Width | 16.2560 in |
| For Harmony™ 30 mm 9001K and 9001SK round pushbutton or pilot light, control and signaling units |
| English |