Square D™ 9001SKP36A9 PILOT LIGHT 48V 30MM SK +OPTIONS
SKUPDW~11664715
MFGR #9001SKP36A9
SQD 9001SKP36A9 PILOT LIGHT 48V 30MM SK +OPTIONS
Alternate Catalog Number
9001SKP36A9
ARRA Compliant
N
Base
BA 9s
Catalog Number
9001SKP36A9
Color
Amber
Gross Weight Per Pack
0.5000 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.23
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
1.80 in
Height [Metric]
4.5720 cm
Item Group
21429
Length
3.60 in
Length [Metric]
9.1440 cm
Material Composition Declaration
https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=495155&lang=en-us
Returnable
Shape
Round
Size
1.18 in