SolaHD SVL-20-24-480 DIN P/S SVL 480W 24V 20A 3ph C1D2
Custom_Product_Images_Illustration
SKU1206409
MFGR #SVL2024480
SVL Essential Din Rail Series, Nominal Output Voltage: 24VDC, Nominal Output Current: 20A, Max. Power: 480W, Frequency Rating: 50/60Hz, Three-Phase, DIN Rail Mounting
Application
ARRA Compliant
C
Buy American Compliant
N
Catalog Number
SVL2024480
Country of Origin
TH
Currency
Depth
4.62 in
EU RoHS Indicator
N
Frequency Rating
50/60 Hz
Fuse Rating
Internally Fused
Gross Weight Per Pack
2.9800 lb
Height
4.76 in
Mounting
DIN Rail
Phase
3
Sub Brand
Sola
Type
SVL Essential Din Rail Series
UNSPSC
UPC 11
UPC 12
Voltage Rating
24 VDC
Wattage
480 W
Width
5.51 in
Stock Status
NONSTOCK
Brand
SolaHD™
Manufacturer
Emerson
Amperage Rating
20 A