or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SolaHD 63-32-220-8 2000VA MCR HARDWIRE
SKU985329
MFGR #63322208
Your Cost: $4,039.72/ea
Features:120 DB Common Mode, 60 DB Transverse Mode Noise Attenuation, Galvanic Isolation, Standard:UL (CANADA AND US) , UL 1012, CSA, ANSI/IEEE C62.41, Wattage:2000VA, Input Voltage:600, Output Voltage: 120/208/240
Features:120 DB Common Mode, 60 DB Transverse Mode Noise Attenuation, Galvanic Isolation, Standard:UL (CANADA AND US) , UL 1012, CSA, ANSI/IEEE C62.41, Wattage:2000VA, Input Voltage:600, Output Voltage: 120/208/240
Application Industrial Automation and Control Equipment Power PLCs, Machine Tools, Robotics, Semiconductor Fabrication Equipment ARRA Compliant Y Brand SolaHD™ Buy American Compliant Y Catalog Number 63322208 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Frequency Rating 60 Hz Gross Weight Per Pack 108.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 48.99 Gross Weight UOM Metric kg Height 16.00 in Height [Metric] 40.6400 cm Input 600 VAC Length 24.00 in Length [Metric] 60.9600 cm Manufacturer Emerson Mounting Bracket Mounting Type Panel Noise Level 35 to 65 dBA Operating Temperature -20 to 50 °C Phase 1 Power Efficiency Up to 92% Series MCR Hardwired Standard cULus Listed: (500VA-3kVA Units) UL 1012, CSA C22.2 No. 66; CSA Certified (5kVA-15kVA Units) CSA C22.2 No. 66, RoHS Compliant Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantcULus Listed UL 1012CSA C22.2 File No. 107.1CSA C22.2 No. 66ANSI/IEEE C62.41cULus File No. E47379UL 1012CSA File No. LR044950 Stock Status NONSTOCK Style 1 Type MCR Hardwired Series Power Line Conditioning with Voltage Regulation UNSPSC 43222901 UPC 11 78347213610 UPC 12 783472136100 Width 14.00 in Width [Metric] 35.5600 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Industrial Automation and Control Equipment Power PLCs, Machine Tools, Robotics, Semiconductor Fabrication Equipment |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | SolaHD™ |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 63322208 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Gross Weight Per Pack | 108.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 48.99 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 16.00 in |
| Height [Metric] | 40.6400 cm |
| Input | 600 VAC |
| Length | 24.00 in |
| Length [Metric] | 60.9600 cm |
| Manufacturer | Emerson |
| Mounting | Bracket |
| Mounting Type | Panel |
| Noise Level | 35 to 65 dBA |
| Operating Temperature | -20 to 50 °C |
| Phase | 1 |
| Power Efficiency | Up to 92% |
| Series | MCR Hardwired |
| Standard | cULus Listed: (500VA-3kVA Units) UL 1012, CSA C22.2 No. 66; CSA Certified (5kVA-15kVA Units) CSA C22.2 No. 66, RoHS Compliant |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantcULus Listed UL 1012CSA C22.2 File No. 107.1CSA C22.2 No. 66ANSI/IEEE C62.41cULus File No. E47379UL 1012CSA File No. LR044950 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Style | 1 |
| Type | MCR Hardwired Series Power Line Conditioning with Voltage Regulation |
| UNSPSC | 43222901 |
| UPC 11 | 78347213610 |
| UPC 12 | 783472136100 |
| Width | 14.00 in |
| Width [Metric] | 35.5600 cm |