Siemens Sentron® FHOEC036 Disconnect Flange Cable, 36 in L, For Use With ED Frame Molded Case Circuit Breaker
Custom_Product_Images_Illustration
SKU27632
MFGR #FHOEC036
SIEMENS FHOEC036 HANDLE CABLE ONLY
Alternate Catalog Number
US2:FHOEC036
Application
FOR USE WITH ED FRAME
ARRA Compliant
C
Buy American Compliant
C
Catalog Number
FHOEC036
Country of Origin
MX
Currency
EU RoHS Indicator
Frame
ED
Gross Volume Per Pack
246.01
Gross Volume UOM
in
Gross Weight Per Pack
0.4500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.20
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
1.3000 in
56.6420 cm
Material
Composite
Returnable
Y
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant
Sub Brand
SENTRON
Type
EXTERNAL ACCESSORY
Width
8.5000 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Siemens
Manufacturer
Siemens
Length
22.3000 in