Siemens Motion-Connect® 500 6FX50022EQ101DA0 Preassembled Signal Cable, 500 VAC, M23 Full Thread x Sub-D Connection, PVC
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
SKU238722
MFGR #6FX50022EQ101DA0
Alternate Catalog Number
6FX5002-2EQ10-1DA0
ARRA Compliant
C
Buy American Compliant
C
Catalog Number
6FX50022EQ101DA0
Color
Green
Country of Origin
SK
Currency
End Style
M23 Full Thread Connector x SUB-D Connector
EU RoHS Indicator
Gross Volume Per Pack
Gross Volume UOM
in
Gross Weight Per Pack
9.4400 lb
Gross Weight per Pack Metric
4.28
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
4.7000 in
Height [Metric]
11.9380 cm
Insulation Material
CFC
Jacket Color
Green
Jacket Material
PVC
Length [Metric]
39.8780 cm
Number Of Conductors
16
Outside Diameter
9.8 mm
Returnable
N
Standards
Temperature Rating
-4 to 176 °F
Type
Basic Pre-Assembled
Width
14.9000 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Siemens
Manufacturer
Conductor Size
0.14, 0.14, 0.5, 0.23 sq-mm
Length
15.7000 in
Voltage Rating
30 VAC