or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6SL30000HE210AA0 SINAMICS 10KW
SKU390589
MFGR #6SL30000HE210AA0
Your Cost: $525.26/ea
SIEMENS 6SL30000HE210AA0 SINAMICS 10KW FILTER, 340-480V INPUT
SIEMENS 6SL30000HE210AA0 SINAMICS 10KW FILTER, 340-480V INPUT
Alternate Catalog Number 6SL3000-0HE21-0AA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6SL30000HE210AA0 Country of Origin HU Currency USD Depth 122 mm Enclosure Type IP20 EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 4.6700 lb Gross Weight per Pack Metric 2.12 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8504508000 Phase 3 Returnable Y Series SINAMICS Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantWEEE (2012/19/EU) UNSPSC 39121012 UPC 11 66264306667 UPC 12 662643066678 Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Height 285 mm Horsepower 10 hp Voltage Rating 380 to 480 VAC Width 60 mm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6SL3000-0HE21-0AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6SL30000HE210AA0 |
| Country of Origin | HU |
| Currency | USD |
| Depth | 122 mm |
| Enclosure Type | IP20 |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 4.6700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.12 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504508000 |
| Phase | 3 |
| Returnable | Y |
| Series | SINAMICS |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantWEEE (2012/19/EU) |
| UNSPSC | 39121012 |
| UPC 11 | 66264306667 |
| UPC 12 | 662643066678 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Height | 285 mm |
| Horsepower | 10 hp |
| Voltage Rating | 380 to 480 VAC |
| Width | 60 mm |