or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6SE70900XX843DB1 DTI TACHOM MOD
SKU495130
MFGR #6SE70900XX843DB1
$/ea
SIMOVERT MASTERDRIVES INTERFACE MODULE DIGITAL TACHOM. DTI HTL LEVEL TO 24V
SIMOVERT MASTERDRIVES INTERFACE MODULE DIGITAL TACHOM. DTI HTL LEVEL TO 24V
Alternate Catalog Number 6SE7090-0XX84-3DB1 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6SE70900XX843DB1 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 231.15 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 1.1000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.50 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8504909690 Height 3.4600 in Height [Metric] 8.7884 cm Length 9.5300 in Length [Metric] 24.2062 cm Returnable N Series SIMOVERT MASTERDRIVES Standards ARRA CompliantBuy American Act Compliant UNSPSC 32151705 UPC 11 66264343167 UPC 12 662643431674 Width 7.0100 in Width [Metric] 17.8054 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Input Rating 24 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6SE7090-0XX84-3DB1 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6SE70900XX843DB1 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 231.15 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 1.1000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.50 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504909690 |
| Height | 3.4600 in |
| Height [Metric] | 8.7884 cm |
| Length | 9.5300 in |
| Length [Metric] | 24.2062 cm |
| Returnable | N |
| Series | SIMOVERT MASTERDRIVES |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act Compliant |
| UNSPSC | 32151705 |
| UPC 11 | 66264343167 |
| UPC 12 | 662643431674 |
| Width | 7.0100 in |
| Width [Metric] | 17.8054 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Input Rating | 24 V |
