or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6RY18030GA00 Connector Board
SKU677071
MFGR #6RY18030GA00
$/ea
**spare part** connector board C98043-A7125-L1
**spare part** connector board C98043-A7125-L1
Alternate Catalog Number 6RY1803-0GA00 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6RY18030GA00 Country of Origin RO Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 10.07 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.1700 lb Gross Weight per Pack Metric 0.08 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8504909650 Height 1.1800 in Height [Metric] 2.9972 cm Length 4.3300 in Length [Metric] 10.9982 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBAA CompliantRoHS Compliant UNSPSC 39122002 UPC 11 04089260260 UPC 12 040892602609 Width 1.9700 in Width [Metric] 5.0038 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6RY1803-0GA00 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6RY18030GA00 |
| Country of Origin | RO |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 10.07 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.08 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8504909650 |
| Height | 1.1800 in |
| Height [Metric] | 2.9972 cm |
| Length | 4.3300 in |
| Length [Metric] | 10.9982 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBAA CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 39122002 |
| UPC 11 | 04089260260 |
| UPC 12 | 040892602609 |
| Width | 1.9700 in |
| Width [Metric] | 5.0038 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |