or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6GT20020JE40 COMMUNICATION MODUL RF188C
SKU1106345
MFGR #6GT20020JE40
Your Cost: $2,395.00/ea
SIA 6GT20020JE40 COMMUNICATION MODUL RF188C
SIA 6GT20020JE40 COMMUNICATION MODUL RF188C
Alternate Catalog Number 6GT2002-0JE40 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6GT20020JE40 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 54.62 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.6900 lb Gross Weight per Pack Metric 0.31 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8517620090 Height 2.0500 in Height [Metric] 5.2070 cm Length 7.2800 in Length [Metric] 18.4912 cm Returnable Y UNSPSC 43201404 UPC 11 80476678774 UPC 12 804766787744 Width 3.6600 in Width [Metric] 9.2964 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6GT2002-0JE40 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6GT20020JE40 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 54.62 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.6900 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.31 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8517620090 |
| Height | 2.0500 in |
| Height [Metric] | 5.2070 cm |
| Length | 7.2800 in |
| Length [Metric] | 18.4912 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 43201404 |
| UPC 11 | 80476678774 |
| UPC 12 | 804766787744 |
| Width | 3.6600 in |
| Width [Metric] | 9.2964 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |