or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6GK19011GA00 Cable Stripper, 24 AWG
SKU342847
MFGR #6GK19011GA00
Your Cost: $144.00/ea
SIEMENS 6GK19011GA00 STRIPPING ETHERNET
SIEMENS 6GK19011GA00 STRIPPING ETHERNET
Alternate Catalog Number 6GK1901-1GA00 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6GK19011GA00 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 17.97 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.2200 lb Gross Weight per Pack Metric 0.10 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8205598000 Height 1.3400 in Height [Metric] 3.4036 cm Insulated No Length 6.1800 in Length [Metric] 15.6972 cm Returnable Y UNSPSC 26121630 UPC 11 66264321903 UPC 12 662643219036 Width 2.1700 in Width [Metric] 5.5118 cm Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Siemens Manufacturer Siemens Cable Type IE FastConnect
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6GK1901-1GA00 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6GK19011GA00 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 17.97 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.2200 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.10 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8205598000 |
| Height | 1.3400 in |
| Height [Metric] | 3.4036 cm |
| Insulated | No |
| Length | 6.1800 in |
| Length [Metric] | 15.6972 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 66264321903 |
| UPC 12 | 662643219036 |
| Width | 2.1700 in |
| Width [Metric] | 5.5118 cm |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Cable Type | IE FastConnect |